Firmy w Gandawa

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 17,6%
 Usługi profesjonalne: 16%
 Restauracje: 11,8%
 Medyczne: 10,4%
 Żywność: 5,5%
 Przemysł: 5,5%
 Inny: 33,2%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Fryzjerzy3844.42,0
Salony piękności4744.42,4
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych3494.31,8
Piekarnie3104.21,6
Sklepy spożywcze i supermarkety4164.12,1
Nieruchomości8044.04,1
Autobusy i pociągi3564.31,8
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków4714.12,4
Roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej4954.22,5
Lekarz pierwszego kontaktu3894.42,0
Szpitale5124.12,6
Zdrowie i medycyna1 1324.35,8
Architekci4784.52,4
Prawnicy prawnicze4164.42,1
Zarządzanie przedsiębiorstwem8344.24,2
Bary, puby i tawerny8954.24,6
Kawiarnie4234.22,2
Apteki i drogerie3364.41,7
Sklepy odzieżowe5324.02,7
Sklepy z elektroniką5294.12,7
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze1 1034.05,6
Powierzchnia: Gandawa, Flandria (region)99,9 km²
Liczba mieszkańców196 273
Populacja mężczyzn96 695 (49,3%)
Populacja kobiet99 579 (50,7%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +18,8%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +11,9%
Średnia wieku38,3
Średnia wieku mężczyzn37,2
Średnia wieku kobiet39,3
Numery Kierunkowe9
OkoliceBijloke, Binnenstad, Brugse Poort-Rooigem, Gent-centrum-Zuid, Gentbrugge, Sint-Amandsberg, Sint-Denijs-Westrem, Sint-Pieters, Station
Czas miejscowyśroda 06:13
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Pogoda-1.9°C rozproszone chmury
Współrzędne51.05° / 3.71667°
Kodów Pocztowych90009030903290409041Więcej

Gandawa, Flandria (region) - Mapa

Populacja dla: Gandawa, Flandria (region)

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców165 259170 353175 470196 273
Gęstość zaludnienia1 654 / km²1 705 / km²1 757 / km²1 965 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Gandawa między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 11,9% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Gandawa, Flandria (region)+18,8%+15,2%+11,9%
Oost-Vlaanderen+14,2%+12,1%+9,2%
Belgia+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Gandawa, Flandria (region)

Mediana wieku: 38,3 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Gandawa, Flandria (region)38,3 roku39,3 roku37,2 roku
Oost-Vlaanderen42,2 roku43,1 roku41,2 roku
Belgia41,4 roku42,5 roku40,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Gandawa, Flandria (region)

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat6 0975 89111 988
5-95 3775 21910 596
10-144 8304 6599 490
15-194 9644 8309 794
20-246 4306 63613 066
25-298 8548 76917 624
30-348 4918 00616 497
35-397 4506 68114 131
40-446 7516 15012 902
45-496 4976 21312 711
50-546 3326 24312 576
55-595 7095 84711 556
60-644 9455 0479 993
65-694 2144 7208 934
70-743 1183 7966 915
75-792 9073 8956 802
80-842 1923 4545 647
85 Plus1 5373 5235 060
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Gandawa, Flandria (region)

Gęstość populacji: 1 965 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Gandawa, Flandria (region)196 27399,9 km²1 965 / km²
Oost-Vlaanderen1,5 miliony3 008,1 km²495,5 / km²
Belgia11,3 milionów30 664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Populacja historyczna i przewidywana dla: Gandawa, Flandria (region)

Szacowana populacja w latach od 1600 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Gandawa
 Numer Kierunkowy 9: 80,2%
 Numer Kierunkowy 4: 15,9%
 Inny: 3,9%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Gandawa, Flandria (region)

 Umiarkowane: 47,7%
 Niedrogo: 36,5%
 Drogo: 13,8%
 Bardzo drogo: 2%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Gandawa, Flandria (region)

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Gandawa, Flandria (region)1 629 965 t8,3 t16 322 t/km²
Oost-Vlaanderen12 508 086 t8,39 t4 158 t/km²
Belgia92 691 347 t8,22 t3 022 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Gandawa, Flandria (region)

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20131 629 965 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20138,3 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201316 322 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (7)
Trzęsienie ziemiNiska wartość (2)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
13.07.200818:333,269,7 km4 000 mBelgiumusgs.gov
13.07.200806:453,876,3 km4 000 mBelgiumusgs.gov
27.02.200500:163,179,9 km4 000 mFranceusgs.gov
2.07.200109:063,172 km5 000 mBelgiumusgs.gov
19.06.199518:544,364,2 km20 000 mBelgiumusgs.gov
20.07.199411:013,586,4 km5 000 mBelgiumusgs.gov
20.07.199411:013,176,5 km5 000 mBelgiumusgs.gov
29.08.199202:224,199 km17 900 mBelgiumusgs.gov
31.03.198722:433,178 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.03.198713:053,375,4 km10 000 mBelgiumusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Gandawa, Flandria (region)

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Gandawa, Flandria (region)

Gandawa (niderl. Gent, wym. [ʝɛnt]; fr. Gand, wym. [ɡɑ̃]) – miasto w północno-zachodniej części Belgii, w regionie Flandrii, stolica prowincji Flandria Wschodnia. Leży przy ujściu rzeki Leie (fr. Lys) do Skaldy, przez kanał Terneuzen ma dostęp do Morza Północn..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Gandawa

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Gandawa
 Kod Pocztowy 9000: 71,3%
 Kod Pocztowy 9050: 5,8%
 Inny: 22,8%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.