Firmy w Hasselt

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 21,5%
 Usługi profesjonalne: 16,3%
 Medyczne: 9,8%
 Restauracje: 9,6%
 Przemysł: 5,6%
 Usługi dla domu: 5,4%
 Inny: 31,8%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Fryzjerzy1264.43,9
Salony piękności1754.45,5
Towarzystwa pożyczkowe1143.73,6
Sklepy spożywcze i supermarkety1074.23,4
Inne budowlane924.32,9
Nieruchomości2183.96,8
Ogólni wykonawcy974.23,0
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków1994.06,2
Dentyści1104.43,4
Lekarz pierwszego kontaktu1124.23,5
Szpitale1444.04,5
Zdrowie i medycyna4084.312,8
Architekci1244.63,9
Księgowi984.03,1
Prawnicy prawnicze1343.74,2
Specjalistyczne projektowanie914.72,8
Zarządzanie przedsiębiorstwem2194.36,9
Bary, puby i tawerny1834.15,7
Kawiarnie1134.23,5
Moda damska1074.13,4
Sklepy odzieżowe2564.08,0
Sklepy z elektroniką1643.95,1
Sklepy ze sprzętem komputerowym1004.03,1
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze3504.011,0
Powierzchnia: Hasselt, Flandria (region)19,5 km²
Liczba mieszkańców31 938
Populacja mężczyzn15 610 (48,9%)
Populacja kobiet16 328 (51,1%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +4,3%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +7,7%
Średnia wieku44
Średnia wieku mężczyzn42,6
Średnia wieku kobiet45,3
Numery Kierunkowe11
OkoliceCentre, Hasselt, Heist-op-den-Berg, Mol, Spalbeek
Czas miejscowyśroda 17:13
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne50.93106° / 5.33781°
Kodów Pocztowych35003510

Hasselt, Flandria (region) - Mapa

Populacja dla: Hasselt, Flandria (region)

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców30 60730 14029 65431 938
Gęstość zaludnienia1 570 / km²1 546 / km²1 521 / km²1 639 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Hasselt między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 7,7% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Hasselt, Flandria (region)+4,3%+6%+7,7%
Limburg+13,4%+11,5%+8,9%
Belgia+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Hasselt, Flandria (region)

Mediana wieku: 44 lata
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Hasselt, Flandria (region)44 lata45,3 roku42,6 roku
Limburg43,2 roku43,9 roku42,4 roku
Belgia41,4 roku42,5 roku40,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Hasselt, Flandria (region)

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat8197831 602
5-97357351 471
10-146906911 381
15-197407661 507
20-249589221 881
25-291 0551 0502 105
30-341 1871 1222 309
35-391 0731 0402 113
40-441 0699952 065
45-491 1111 0872 198
50-541 2151 2212 437
55-591 1491 2132 363
60-641 0711 0932 165
65-698799141 794
70-746087371 345
75-795787381 316
80-844026171 020
85 Plus269604873
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Hasselt, Flandria (region)

Gęstość populacji: 1 639 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Hasselt, Flandria (region)31 93819,5 km²1 639 / km²
Limburg869 0742 427,4 km²358,0 / km²
Belgia11,3 milionów30 664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Przewidywana populacja dla: Hasselt, Flandria (region)

Szacowana populacja w latach od 1975 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Hasselt
 Numer Kierunkowy 11: 84,3%
 Numer Kierunkowy 4: 11,6%
 Inny: 4,1%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Hasselt, Flandria (region)

 Umiarkowane: 39%
 Niedrogo: 38,6%
 Drogo: 20,6%
 Bardzo drogo: 1,7%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Hasselt, Flandria (region)

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Hasselt, Flandria (region)259 020 t8,11 t13 292 t/km²
Limburg7 023 062 t8,08 t2 893 t/km²
Belgia92 691 347 t8,22 t3 022 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Hasselt, Flandria (region)

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013259 020 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20138,11 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201313 292 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (7)
Trzęsienie ziemiŚredni/-a/-e (3,8)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
28.11.200600:193,144,9 km4 000 mThe Netherlandsusgs.gov
31.08.200214:283,235,7 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.07.200205:393,247,5 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.07.200202:093,353,2 km10 000 mBelgiumusgs.gov
9.11.200116:433,221,3 km10 000 mBelgiumusgs.gov
7.07.200106:393,140,1 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200119:023,632,5 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200118:53430,5 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200118:394,823,4 km10 000 mBelgiumusgs.gov
15.06.200122:243,435,7 km10 000 mBelgiumusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Hasselt, Flandria (region)

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Hasselt, Flandria (region)

Hasselt (wym. [ˈɦɑsəlt]) – miasto w północno-wschodniej Belgii, stolica belgijskiej Limburgii. Leży nad rzeką Demer i Kanałem Alberta.  ︎  Strony w Wikipedii dla: Hasselt

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Hasselt
 Kod Pocztowy 3500: 90,1%
 Kod Pocztowy 3511: 5%
 Inny: 4,8%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.