Firmy w Roeselare

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 19,9%
 Usługi profesjonalne: 11,1%
 Medyczne: 9,6%
 Restauracje: 9,3%
 Przemysł: 8%
 Żywność: 5,9%
 Usługi dla domu: 5,4%
 Inny: 30,7%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Naprawa samochodów1384.16,2
Fryzjerzy1684.47,5
Salony piękności2014.59,0
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych964.04,3
Piekarnie1004.44,5
Sklepy spożywcze i supermarkety1564.27,0
Inne budowlane1563.97,0
Nieruchomości1554.06,9
Ogólni wykonawcy1183.95,3
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków2794.112,5
Lekarz pierwszego kontaktu1054.14,7
Szpitale1633.67,3
Zdrowie i medycyna2804.212,5
Zarządzanie przedsiębiorstwem1694.07,6
Bary, puby i tawerny2134.39,5
Moda damska964.14,3
Salony meblowe903.94,0
Sklepy odzieżowe2284.110,2
Sklepy z elektroniką1444.06,4
Sklepy ze sprzętem komputerowym1354.06,0
Szkółki i zaopatrzenie ogrodu1014.14,5
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego1024.04,6
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze2394.010,7
Powierzchnia: Roeselare, Flandria (region)11,6 km²
Liczba mieszkańców22 380
Populacja mężczyzn11 047 (49,4%)
Populacja kobiet11 333 (50,6%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -14%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +6,3%
Średnia wieku42,2
Średnia wieku mężczyzn40,9
Średnia wieku kobiet43,4
Numery Kierunkowe51
OkoliceBeveren, Oekene, Roeselare, Rumbeke, Sint-Pieters
Czas miejscowyponiedziałek 06:58
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne50.94653° / 3.12269°
Kodów Pocztowych88008880

Roeselare, Flandria (region) - Mapa

Populacja dla: Roeselare, Flandria (region)

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców26 01722 38921 04722 380
Gęstość zaludnienia2 252 / km²1 938 / km²1 822 / km²1 937 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Roeselare między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 6,3% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Roeselare, Flandria (region)-14%-0%+6,3%
West-Vlaanderen+1,2%+4,1%+4,5%
Belgia+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Roeselare, Flandria (region)

Mediana wieku: 42,2 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Roeselare, Flandria (region)42,2 roku43,4 roku40,9 roku
West-Vlaanderen44,9 roku46,1 roku43,6 roku
Belgia41,4 roku42,5 roku40,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Roeselare, Flandria (region)

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat6216201 242
5-96235881 212
10-145835561 139
15-196446071 252
20-247267201 447
25-297136811 395
30-347537171 470
35-397216661 388
40-447767421 519
45-498358121 648
50-548347871 621
55-597257251 451
60-646116051 216
65-695656101 175
70-74451527979
75-79388520909
80-84297438735
85 Plus181411593
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Roeselare, Flandria (region)

Gęstość populacji: 1 937 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Roeselare, Flandria (region)22 38011,6 km²1 937 / km²
West-Vlaanderen1,2 miliony3 168,6 km²370,8 / km²
Belgia11,3 milionów30 664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Przewidywana populacja dla: Roeselare, Flandria (region)

Szacowana populacja w latach od 1975 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Roeselare
 Numer Kierunkowy 51: 84,8%
 Numer Kierunkowy 4: 11,2%
 Inny: 3,9%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Roeselare, Flandria (region)

 Niedrogo: 43,6%
 Umiarkowane: 43,6%
 Drogo: 12,4%
 Bardzo drogo: 0,4%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Roeselare, Flandria (region)

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Roeselare, Flandria (region)181 783 t8,12 t15 737 t/km²
West-Vlaanderen9 614 872 t8,18 t3 034 t/km²
Belgia92 691 347 t8,22 t3 022 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Roeselare, Flandria (region)

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013181 783 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20138,12 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201315 737 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (7)
Trzęsienie ziemiNiska wartość (2)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
13.07.200818:333,274,5 km4 000 mBelgiumusgs.gov
27.02.200500:163,151 km4 000 mFranceusgs.gov
2.07.200109:063,136,8 km5 000 mBelgiumusgs.gov
19.06.199518:544,375,2 km20 000 mBelgiumusgs.gov
20.07.199411:013,595,5 km5 000 mBelgiumusgs.gov
20.07.199411:013,186,4 km5 000 mBelgiumusgs.gov
26.01.199218:433,597,8 km10 000 mFranceusgs.gov
14.12.199105:30498,1 km10 000 mFranceusgs.gov
4.05.199003:153,192,6 km10 000 mFranceusgs.gov
31.03.198722:433,180,2 km10 000 mBelgiumusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Roeselare, Flandria (region)

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Roeselare, Flandria (region)

Roeselare (fr. Roulers) – miasto w zachodniej Belgii, w prowincji Flandria Zachodnia. Ludność: 56 547 (2008), powierzchnia: 59,79 km². Dzielnice: Rumbeke, Beveren, Oekene.  ︎  Strony w Wikipedii dla: Roeselare

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.