Firmy w Tallinn

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 22,1%
 Usługi profesjonalne: 13,9%
 Przemysł: 10,5%
 Restauracje: 8,8%
 Usługi dla domu: 6,7%
 Hotele i Podróżowanie: 5,9%
 Inny: 32,1%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Naprawa samochodów7744.52,1
Salony piękności6294.41,7
Towarzystwa pożyczkowe4434.31,2
Nieruchomości1 6454.34,4
Autobusy i pociągi4384.21,2
Podróżowanie i transport6994.21,9
Przewóz/transport handlowy4414.21,2
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków8104.12,2
Sprzedaż hurtowa maszyn4484.51,2
Zdrowie i medycyna4594.21,2
Księgowi4904.51,3
Reklama i marketing5834.61,6
Techniczne usługi budowlane4954.41,3
Zarządzanie przedsiębiorstwem9514.52,6
Bary, puby i tawerny5174.31,4
Kawiarnie6374.41,7
Sklepy odzieżowe6844.31,8
Sklepy z elektroniką80919,5 roku4.32,2
Sklepy ze sprzętem komputerowym4594.41,2
Zakupy inne5614.41,5
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze1 1474.43,1
Powierzchnia: Tallinn, Harjumaa159,2 km²
Liczba mieszkańców372 200
Populacja mężczyzn167 116 (44,9%)
Populacja kobiet205 085 (55,1%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +9 580,1%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 -1,9%
Średnia wieku39,5
Średnia wieku mężczyzn35,8
Średnia wieku kobiet42,6
Numery Kierunkowe60616263Więcej
OkoliceHaabersti, Kesklinn, Kristiine, Lasnamäe, Mustamäe, Nõmme, Pirita, Põhja-Tallinn
Czas miejscowyniedziela 13:29
Strefa czasowaczas wschodnioeuropejski letni
Pogoda12.2°C kilka chmur
Współrzędne59.43696° / 24.75353°
Kodów Pocztowych1000110101101111011310114Więcej

Tallinn, Harjumaa - Mapa

Populacja dla: Tallinn, Harjumaa

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców3 845217 999379 367372 200
Gęstość zaludnienia24,2 / km²1 369 / km²2 382 / km²2 337 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Tallinn między rokiem 2000 a 2015

Spadek o 1,9% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Tallinn, Harjumaa+9 580,1%+70,7%-1,9%
Harjumaa+11 834,4%+108,9%+15,1%
Estonia-1,7%-13,7%-5,9%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Tallinn, Harjumaa

Mediana wieku: 39,5 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Tallinn, Harjumaa39,5 roku42,6 roku35,8 roku
Harjumaa38,7 roku41,2 roku35,7 roku
Estonia41,1 roku44,3 roku37,4 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Tallinn, Harjumaa

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat11 17710 84322 021
5-98 8518 32817 179
10-147 0586 63113 690
15-197 6647 76215 427
20-2414 53415 99430 528
25-2916 86817 59334 462
30-3415 33115 32530 656
35-3913 48313 73427 217
40-4411 64012 25623 896
45-4910 61812 29122 909
50-5410 65513 72524 380
55-599 99613 96523 962
60-648 76213 49422 257
65-695 6419 58715 229
70-746 66612 54119 208
75-794 0978 89112 989
80-842 8077 1829 989
85 Plus1 2664 9446 211
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Tallinn, Harjumaa

Gęstość populacji: 2 337 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Tallinn, Harjumaa372 200159,2 km²2 337 / km²
Harjumaa579 2984 281,2 km²135,3 / km²
Estonia1,3 miliony45 265,4 km²28,6 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Historyczna populacja dla: Tallinn, Harjumaa

Szacowana populacja w latach od 1975 do 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: Tallinn
 Kesklinn: 31,5%
 Lasnamäe: 12,7%
 Kristiine: 8,4%
 Mustamäe: 8%
 Põhja-Tallinn: 7,9%
 Nõmme: 6,9%
 Haabersti: 5,1%
 Inny: 19,5%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Tallinn
 Numer Kierunkowy 5: 58,3%
 Numer Kierunkowy 65: 6,1%
 Numer Kierunkowy 66: 6,1%
 Numer Kierunkowy 64: 5,7%
 Numer Kierunkowy 60: 5,2%
 Inny: 18,5%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Tallinn, Harjumaa

 Niedrogo: 45,2%
 Umiarkowane: 39,8%
 Drogo: 14,1%
 Bardzo drogo: 0,9%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Tallinn, Harjumaa

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Tallinn, Harjumaa3 602 905 t9,68 t22 631 t/km²
Harjumaa5 859 909 t10,1 t1 368 t/km²
Estonia11 346 164 t8,75 t250,7 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Tallinn, Harjumaa

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20133 602 905 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20139,68 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201322 631 t/km²

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
25.10.197601:394,566,4 km33 000 mEstoniausgs.gov

Tallinn, Harjumaa

Tallinn (od 1219 do 1918 Rewel) - stolica i największe miasto Estonii, zlokalizowane na północy kraju, na południowym brzegu Zatoki Fińskiej, przez którą sąsiaduje ze stolicą Finlandii - Helsinkami. Tallinn zajmuje 7. miejsce na liście najbardziej inteligentny..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Tallinn

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.