Firmy w Opole

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 21,1%
 Usługi profesjonalne: 15,7%
 Medyczne: 8,4%
 Przemysł: 8,4%
 Usługi dla domu: 5,9%
 Restauracje: 5,8%
 Edukacja: 5,6%
 Inny: 29,2%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe1174.41,1
Naprawa samochodów2534.42,4
Fryzjerzy1034.61,0
Salony piękności1614.61,5
Administracja publiczna1322.61,3
Edukacja inne984.50,9
Banki1313.71,3
Finanse inne973.70,9
Towarzystwa pożyczkowe2943.82,8
Sklepy spożywcze i supermarkety2474.02,4
Inne budowlane2354.42,2
Nieruchomości1794.31,7
Ogólni wykonawcy1694.11,6
Autobusy i pociągi1243.81,2
Podróżowanie i transport1133.61,1
Budownictwo1234.21,2
Hurtownicy1284.11,2
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków1233.41,2
Sprzedaż hurtowa maszyn2324.22,2
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych1624.31,5
Wszystkie organizacje członkowskie924.30,9
Dentyści1504.41,4
Zdrowie i medycyna7134.06,8
Księgowi1953.51,9
Prawnicy prawnicze2334.62,2
Reklama i marketing1434.61,4
Techniczne usługi budowlane1294.01,2
Zarządzanie przedsiębiorstwem1074.41,0
Bary, puby i tawerny1254.31,2
Apteki i drogerie1244.21,2
Salony meblowe1174.21,1
Sklepy odzieżowe2184.12,1
Sklepy z elektroniką2664.12,5
Sklepy ze sprzętem komputerowym1754.11,7
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego2184.12,1
Zakupy inne1224.31,2
Powierzchnia: Opole, Województwo opolskie96,2 km²
Liczba mieszkańców104 737
Populacja mężczyzn50 323 (48%)
Populacja kobiet54 414 (52%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -17%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 -12,9%
Średnia wieku36,6
Średnia wieku mężczyzn35,7
Średnia wieku kobiet37,5
OkoliceOs. Imienia Armii Krajowej, Wójtowa Wieś, Śródmieście
Czas miejscowysobota 03:00
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski letni
Pogoda15.1°C rozproszone chmury
Współrzędne50.67211° / 17.92533°
Kodów Pocztowych45-00145-00245-00345-00445-005Więcej

Opole, Województwo opolskie - Mapa

Populacja dla: Opole, Województwo opolskie

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców126 150128 844120 222104 737
Gęstość zaludnienia1 311 / km²1 339 / km²1 249 / km²1 088 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Opole między rokiem 2000 a 2015

Spadek o 12,9% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Opole, Województwo opolskie-17%-18,7%-12,9%
Województwo opolskie-8,1%-11,9%-8,1%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Opole, Województwo opolskie

Mediana wieku: 36,6 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Opole, Województwo opolskie36,6 roku37,5 roku35,7 roku
Województwo opolskie36,1 roku36,5 roku35,6 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Opole, Województwo opolskie

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat2 6922 6395 332
5-92 2572 1624 419
10-142 3182 1724 491
15-192 7512 8225 574
20-244 3814 6339 014
25-295 1125 32210 434
30-345 0135 20610 219
35-394 3134 4558 768
40-443 5043 6037 107
45-493 4913 7527 244
50-544 1844 7988 983
55-594 4765 3079 783
60-643 6864 7028 389
65-692 1442 8434 987
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Opole, Województwo opolskie

Gęstość populacji: 1 088 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Opole, Województwo opolskie104 73796,2 km²1 088 / km²
Województwo opolskie987 7159 396,6 km²105,1 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Historyczna populacja dla: Opole, Województwo opolskie

Szacowana populacja w latach od 1200 do 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Opole
 Numer Kierunkowy 77: 60,1%
 Numer Kierunkowy 60: 12,6%
 Numer Kierunkowy 50: 7,1%
 Inny: 20,1%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Opole, Województwo opolskie

 Niedrogo: 58,4%
 Umiarkowane: 33,2%
 Drogo: 7,5%
 Bardzo drogo: 0,9%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Opole, Województwo opolskie

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Opole, Województwo opolskie721 251 t6,89 t7 497 t/km²
Województwo opolskie6 127 308 t6,2 t652,1 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Opole, Województwo opolskie

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013721 251 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20136,89 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 20137 497 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (7)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
22.01.201914:353,973,1 km5 500 m0km W of Jejkowice, Polandusgs.gov
23.04.201801:553,964,2 km9 190 m3km N of Zbroslawice, Polandusgs.gov
18.12.200618:353,575,1 km5 000 mPolandusgs.gov
13.05.200602:113,473,7 km2 000 mPolandusgs.gov
15.04.200601:333,370,4 km5 000 mPolandusgs.gov
03.04.200603:163,464,1 km5 000 mPolandusgs.gov
19.03.200611:203,665,2 km5 000 mPolandusgs.gov
22.12.200516:113,667,8 km5 000 mPolandusgs.gov
06.06.200520:303,170,1 km4 100 mPolandusgs.gov
06.04.200510:453,773,6 km5 000 mPolandusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Opole, Województwo opolskie

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Opole, Województwo opolskie

Opole (niem. Oppeln, śl-niem. Uppeln, cz. Opolí, śl. Uopole) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Opole znane jest również jako „Stolica Polskiej Piosenki”. danych GUS z 31 grudnia 2014 r. miasto lic..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Opole

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.