Firmy w Radom

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 22,3%
 Usługi profesjonalne: 12,8%
 Przemysł: 10,8%
 Medyczne: 7,9%
 Usługi dla domu: 7,6%
 Inny: 38,6%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe1414.397,6
Naprawa samochodów2814.3194,6
Fryzjerzy1114.576,9
Salony piękności1704.5117,7
Edukacja inne874.160,2
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych894.061,6
Banki933.464,4
Towarzystwa pożyczkowe2223.6153,7
Sklepy spożywcze i supermarkety2284.0157,9
Inne budowlane2184.0151,0
Nieruchomości1394.296,3
Ogólni wykonawcy1554.0107,3
Autobusy i pociągi1453.9100,4
Podróżowanie i transport1173.781,0
Budownictwo1444.099,7
Hurtownicy1634.3112,9
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków1274.088,0
Sprzedaż hurtowa maszyn2734.2189,1
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych2314.2160,0
Dentyści1524.2105,3
Zdrowie i medycyna6514.0450,8
Księgowi1514.1104,6
Prawnicy prawnicze1414.597,6
Apteki i drogerie1204.183,1
Salony meblowe1374.294,9
Sklepy obuwnicze864.159,6
Sklepy odzieżowe2364.3163,4
Sklepy z elektroniką2394.2165,5
Sklepy ze sprzętem komputerowym2454.2169,7
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego2194.1151,7
Zakupy inne1084.274,8
Powierzchnia: Radom, Województwo mazowieckie111,7 km²
Liczba mieszkańców1 444
Populacja mężczyzn734 (50,8%)
Populacja kobiet710 (49,2%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +54,9%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +8,2%
Średnia wieku31
Średnia wieku mężczyzn31,3
Średnia wieku kobiet30,7
Numery Kierunkowe48
OkoliceBorki, Dzierzków, Glinice, Osiedle Akademickie, Osiedle XV-lecia, Planty, Południe, Ustronie, Śródmieście
Czas miejscowypiątek 12:32
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski letni
Współrzędne51.40253° / 21.14714°
Kodów Pocztowych26-60026-60126-60226-60326-604Więcej

Radom, Województwo mazowieckie - Mapa

Populacja dla: Radom, Województwo mazowieckie

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców9321 3281 3351 444
Gęstość zaludnienia8,34 / km²11,9 / km²12,0 / km²12,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Radom między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 8,2% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Radom, Województwo mazowieckie+54,9%+8,7%+8,2%
Radom (city)-11,3%-14%-9,8%
województwo mazowieckie+19,4%+5,7%+3,5%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Radom, Województwo mazowieckie

Mediana wieku: 31 lat
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Radom, Województwo mazowieckie31 lat30,7 roku31,3 roku
Radom (city)35,5 roku37 lat34 lata
województwo mazowieckie35 lat35,7 roku34,2 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Radom, Województwo mazowieckie

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat5153105
5-9484896
10-145251103
15-195866125
20-246860129
25-297268141
30-346557123
35-396458122
40-44494797
45-49484896
50-545646103
55-59474896
60-64363471
65-69172442
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Radom, Województwo mazowieckie

Gęstość populacji: 12,9 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Radom, Województwo mazowieckie1 444111,7 km²12,9 / km²
Radom (city)179 29053,7 km²3 340 / km²
województwo mazowieckie5,3 milionów35 558,3 km²150,0 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Historyczna populacja dla: Radom, Województwo mazowieckie

Szacowana populacja w latach od 1600 do 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: Radom
 Śródmieście: 25,7%
 Glinice: 5,8%
 Planty: 5,3%
 Inny: 63,2%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Radom
 Numer Kierunkowy 48: 60,6%
 Numer Kierunkowy 60: 12%
 Numer Kierunkowy 50: 8,1%
 Inny: 19,2%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Radom, Województwo mazowieckie

 Niedrogo: 46,1%
 Umiarkowane: 40,6%
 Drogo: 13,3%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Radom, Województwo mazowieckie

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Radom, Województwo mazowieckie10 826 t7,5 t96,9 t/km²
Radom (city)1 366 390 t7,62 t25 458 t/km²
województwo mazowieckie41 351 336 t7,75 t1 162 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Radom, Województwo mazowieckie

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 201310 826 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20137,5 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201396,9 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźŚredni/-a/-e (4)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
21.08.199604:093,249,5 km10 000 mPolandusgs.gov
07.04.199322:093,390,9 km10 000 mPolandusgs.gov
10.11.199206:443,184,8 km10 000 mPolandusgs.gov
15.05.199020:473,171,8 km10 000 mPolandusgs.gov
09.05.199019:313,151,5 km10 000 mPolandusgs.gov
31.08.198812:133,198,2 km10 000 mPolandusgs.gov
28.08.198712:293,282,8 km10 000 mPolandusgs.gov
30.01.198710:033,395,1 km10 000 mPolandusgs.gov
07.03.198606:293,293,7 km10 000 mPolandusgs.gov
06.01.198518:223,181,5 km10 000 mPolandusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Radom, Województwo mazowieckie

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Radom, Województwo mazowieckie

Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną, historycznie w Małopolsce. ośrodek miejski w widłach Wisły i Pilicy. Czternaste co do wielkości miasto w Polsce. Siedziba powiatu radomski..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Radom

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Radom
 Kod Pocztowy 26-600: 45,4%
 Kod Pocztowy 26-610: 17,9%
 Inny: 36,6%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.