Firmy w Suwałki

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 23,2%
 Usługi profesjonalne: 12,5%
 Przemysł: 8,8%
 Medyczne: 7,3%
 Usługi dla domu: 6,8%
 Motoryzacyjne: 5,4%
 Inny: 36,2%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe414.3465,9
Naprawa samochodów1074.11 215,9
Fryzjerzy324.5363,6
Salony piękności484.5545,5
Administracja publiczna423.5477,3
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych333.9375,0
Banki423.4477,3
Bankomaty303.7340,9
Towarzystwa pożyczkowe1044.31 181,8
Sklepy spożywcze i supermarkety1064.21 204,5
Inne budowlane1064.41 204,5
Nieruchomości514.2579,5
Ogólni wykonawcy484.5545,5
Autobusy i pociągi724.2818,2
Podróżowanie i transport314.4352,3
Zakwaterowanie pozostałe694.3784,1
Budownictwo814.2920,5
Hurtownicy354.5397,7
Przewóz/transport handlowy344.3386,4
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków4029,7 roku4.6454,5
Sprzedaż hurtowa maszyn7530,4 roku3.9852,3
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych7234,1 roku4.3818,2
Wszystkie organizacje członkowskie374.4420,5
Dentyści474.4534,1
Zdrowie i medycyna2134.02 420,5
Księgowi375.0420,5
Prawnicy prawnicze484.7545,5
Techniczne usługi budowlane403.9454,5
Apteki i drogerie554.3625,0
Salony meblowe6030 lat4.1681,8
Sklepy odzieżowe654.2738,6
Sklepy z elektroniką823.9931,8
Sklepy ze sprzętem komputerowym704.1795,5
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego784.2886,4
Zakupy inne474.1534,1
Powierzchnia: Suwałki, Województwo podlaskie65,2 km²
Liczba mieszkańców88
Populacja mężczyzn45 (51,1%)
Populacja kobiet43 (48,9%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +69,2%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +44,3%
Średnia wieku33,4
Średnia wieku mężczyzn33,1
Średnia wieku kobiet33,7
Numery Kierunkowe87
OkoliceSuwałki
Czas miejscowyśroda 15:23
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne54.11175° / 22.93087°
Kodów Pocztowych16-40116-43016-43116-43216-433Więcej

Suwałki, Województwo podlaskie - Mapa

Populacja dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców52596188
Gęstość zaludnienia0,8 / km²0,9 / km²0,94 / km²1,35 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Suwałki między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 44,3% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Suwałki, Województwo podlaskie+69,2%+49,2%+44,3%
Jelenia Góra-16,4%-18,1%-11,6%
Województwo podlaskie+7,6%-2,5%-2,1%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Mediana wieku: 33,4 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Suwałki, Województwo podlaskie33,4 roku33,7 roku33,1 roku
Jelenia Góra38,1 roku39,3 roku36,9 roku
Województwo podlaskie34,4 roku35,1 roku33,7 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Gęstość populacji: 1,35 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Suwałki, Województwo podlaskie8865,2 km²1,35 / km²
Jelenia Góra73 79138,4 km²1 919 / km²
Województwo podlaskie1,2 miliony20 184,1 km²59,1 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Populacja historyczna i przewidywana dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Szacowana populacja w latach od 1100 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Suwałki
 Numer Kierunkowy 87: 59,5%
 Numer Kierunkowy 50: 10,9%
 Numer Kierunkowy 60: 10,3%
 Numer Kierunkowy 51: 5,8%
 Inny: 13,6%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Suwałki, Województwo podlaskie

 Umiarkowane: 48,9%
 Niedrogo: 42,2%
 Drogo: 8,9%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Suwałki, Województwo podlaskie460,3 t5,23 t7,06 t/km²
Jelenia Góra423 259 t5,74 t11 009 t/km²
Województwo podlaskie6 391 101 t5,35 t316,6 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Suwałki, Województwo podlaskie

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013460,3 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20135,23 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 20137,06 t/km²

Suwałki, Województwo podlaskie

Suwałki (ros. Сувалки, niem. Suwalken, hebr. סובאלק, lit. Suvalkai, biał. Сувалкі) – miasto na prawach powiatu w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim, położone nad rzeką Czarna Hańcza. Siedziba władz powiatu suwalskiego. latach 1975–1998 siedzi..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Suwałki

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Suwałki
 Kod Pocztowy 16-400: 67,3%
 Kod Pocztowy 16-402: 31,3%
 Inny: 1,3%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.