Firmy w Zielona Góra

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 22,1%
 Usługi profesjonalne: 15,3%
 Przemysł: 8,5%
 Medyczne: 8,2%
 Usługi dla domu: 8%
 Inny: 37,8%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe1214.37,4
Naprawa samochodów2964.318,0
Fryzjerzy1324.58,0
Salony piękności2074.512,6
Administracja publiczna952.95,8
Edukacja inne994.06,0
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych1014.06,1
Banki1033.66,3
Finanse inne1444.18,8
Towarzystwa pożyczkowe2814.017,1
Sklepy spożywcze i supermarkety2084.012,6
Inne budowlane2594.415,7
Nieruchomości2474.215,0
Ogólni wykonawcy1724.210,5
Wykonywanie instalacji elektrycznych1004.16,1
Autobusy i pociągi1494.29,1
Podróżowanie i transport1344.38,1
Zakwaterowanie pozostałe1164.27,1
Budownictwo1774.210,8
Hurtownicy1284.37,8
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków1364.48,3
Sprzedaż hurtowa maszyn2594.315,7
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych1634.39,9
Wszystkie organizacje członkowskie984.36,0
Dentyści1544.09,4
Zdrowie i medycyna8263.950,2
Księgowi1884.411,4
Prawnicy prawnicze2084.312,6
Reklama i marketing1104.76,7
Techniczne usługi budowlane1404.38,5
Zarządzanie przedsiębiorstwem1034.46,3
Apteki i drogerie1394.28,4
Salony meblowe1424.28,6
Sklepy odzieżowe2034.312,3
Sklepy z elektroniką2904.317,6
Sklepy ze sprzętem komputerowym1944.211,8
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego2444.114,8
Zakupy inne1194.17,2
Powierzchnia: Zielona Góra, Województwo lubuskie278,3 km²
Liczba mieszkańców16 453
Populacja mężczyzn8 279 (50,3%)
Populacja kobiet8 174 (49,7%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +130,8%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +26,6%
Średnia wieku34,5
Średnia wieku mężczyzn34,3
Średnia wieku kobiet34,7
Numery Kierunkowe6768
OkoliceNowe Miasto, Osiedle Na Olimpie, Osiedle Stefana Batorego, Osiedle Zdrojowe
Czas miejscowyniedziela 01:59
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne51.93548° / 15.50643°
Kodów Pocztowych65-00165-00265-00365-00465-007Więcej

Zielona Góra, Województwo lubuskie - Mapa

Populacja dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców7 13010 72012 99316 453
Gęstość zaludnienia25,6 / km²38,5 / km²46,7 / km²59,1 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Zielona Góra między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 26,6% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Zielona Góra, Województwo lubuskie+130,8%+53,5%+26,6%
Województwo lubuskie+17%+2,7%+0,8%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Mediana wieku: 34,5 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Zielona Góra, Województwo lubuskie34,5 roku34,7 roku34,3 roku
Województwo lubuskie34,8 roku35,4 roku34,3 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat5475121 059
5-9478472950
10-14494479974
15-196045671 171
20-246315901 222
25-297377271 465
30-347627831 545
35-397767641 540
40-446255891 215
45-495745811 156
50-546246851 310
55-596506421 292
60-645435231 066
65-69233261494
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Gęstość populacji: 59,1 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Zielona Góra, Województwo lubuskie16 453278,3 km²59,1 / km²
Województwo lubuskie1,0 miliony13 990,6 km²72,4 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Populacja historyczna i przewidywana dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Szacowana populacja w latach od 1720 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Zielona Góra
 Numer Kierunkowy 68: 52,5%
 Numer Kierunkowy 60: 16,4%
 Numer Kierunkowy 50: 6,7%
 Numer Kierunkowy 69: 5,4%
 Inny: 18,9%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

 Niedrogo: 55,3%
 Umiarkowane: 35,5%
 Drogo: 9,2%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Zielona Góra, Województwo lubuskie101 625 t6,18 t365,1 t/km²
Województwo lubuskie5 981 824 t5,91 t427,6 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013101 625 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20136,18 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 2013365,1 t/km²

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
9.06.201218:16452,2 km5 000 mPolandusgs.gov
17.02.201120:26443,7 km5 000 mPolandusgs.gov
15.07.201008:434,154,1 km5 000 mPolandusgs.gov
29.04.201020:514,248,1 km5 000 mPolandusgs.gov
10.01.200909:124,147,4 km5 000 mPolandusgs.gov
18.06.200809:473,645,7 km5 000 mPolandusgs.gov
8.12.200717:213,949,9 km5 000 mPolandusgs.gov
4.07.200711:453,850,3 km5 000 mPolandusgs.gov
11.10.200621:283,444,9 km5 000 mPolandusgs.gov
24.07.200309:043,739 km5 000 mPolandusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Zielona Góra, Województwo lubuskie

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Zielona Góra, Województwo lubuskie

Zielona Góra (wymowa (łac. Thalloris, Prasia Elysiorum, niem. Grünberg in Schlesien, czes. Zelená Hora) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, siedziba organów samorządu województwa, marszałka i zarządu województwa lubuskiego i Sejmiku Województwa Lu..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Zielona Góra

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.