Firmy w Namur

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 19,3%
 Medyczne: 12,2%
 Usługi profesjonalne: 12,1%
 Restauracje: 9,7%
 Przemysł: 7,6%
 Usługi dla domu: 5,5%
 Żywność: 5,4%
 Inny: 28,2%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Naprawa samochodów963.91,3
Fryzjerzy1154.41,6
Salony piękności1644.42,3
Administracja publiczna943.41,3
Towarzystwa pożyczkowe1153.61,6
Sklepy spożywcze i supermarkety1614.02,2
Inne budowlane1424.02,0
Nieruchomości2234.03,1
Ogólni wykonawcy1043.81,4
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków1273.71,8
Fizjoterapeutyka1224.81,7
Lekarz pierwszego kontaktu2724.43,8
Zdrowie i medycyna6414.08,9
Architekci994.61,4
Księgowi1033.71,4
Prawnicy prawnicze1614.02,2
Zarządzanie przedsiębiorstwem2404.33,3
Bary, puby i tawerny1534.02,1
Apteki i drogerie1034.01,4
Salony meblowe974.01,3
Sklepy odzieżowe1854.02,6
Sklepy z elektroniką1644.12,3
Sklepy ze sprzętem komputerowym1083.91,5
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego1134.01,6
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze1234.21,7
Powierzchnia: Namur, Region Waloński50,9 km²
Liczba mieszkańców72 161
Populacja mężczyzn34 719 (48,1%)
Populacja kobiet37 443 (51,9%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -6,9%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +3,1%
Średnia wieku40,8
Średnia wieku mężczyzn38,5
Średnia wieku kobiet43
Numery Kierunkowe81
OkoliceBelgrade, Bouge, Flawinne, Jambes, Naninne, Saint-Servais, Vedrin, Wierde, Wépion
Czas miejscowywtorek 21:59
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne50.4669° / 4.86746°
Kodów Pocztowych13575000500150025003Więcej

Namur, Region Waloński - Mapa

Populacja dla: Namur, Region Waloński

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców77 51872 00869 98672 161
Gęstość zaludnienia1 522 / km²1 414 / km²1 374 / km²1 417 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Namur między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 3,1% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Namur, Region Waloński-6,9%+0,2%+3,1%
Namur (administrative region)+16,1%+13,4%+10%
Belgia+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Namur, Region Waloński

Mediana wieku: 40,8 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Namur, Region Waloński40,8 roku43 lata38,5 roku
Namur (administrative region)40,8 roku42,1 roku39,5 roku
Belgia41,4 roku42,5 roku40,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Namur, Region Waloński

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat1 9981 9903 988
5-91 9581 8803 839
10-141 8991 8083 707
15-192 0562 0354 092
20-242 5652 5205 085
25-292 7922 6435 436
30-342 4802 3524 833
35-392 2792 1574 436
40-442 2742 2574 531
45-492 2552 3584 614
50-542 3522 5474 899
55-592 2942 4694 763
60-642 1582 4234 581
65-691 8592 1584 018
70-741 1971 4822 680
75-791 0031 5242 528
80-847561 3912 147
85 Plus5441 4481 993
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Namur, Region Waloński

Gęstość populacji: 1 417 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Namur, Region Waloński72 16150,9 km²1 417 / km²
Namur (administrative region)499 5793 676,7 km²135,9 / km²
Belgia11,3 milionów30 664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Przewidywana populacja dla: Namur, Region Waloński

Szacowana populacja w latach od 1975 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: Namur
 Jambes: 42,6%
 Bouge: 7,8%
 Saint-Servais: 5,6%
 Inny: 44%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Namur
 Numer Kierunkowy 81: 83,7%
 Numer Kierunkowy 4: 12,1%
 Inny: 4,2%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Namur, Region Waloński

 Umiarkowane: 44%
 Niedrogo: 39,2%
 Drogo: 15,8%
 Bardzo drogo: 1%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Namur, Region Waloński

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Namur, Region Waloński589 755 t8,17 t11 582 t/km²
Namur (administrative region)4 043 190 t8,09 t1 099 t/km²
Belgia92 691 347 t8,22 t3 022 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Namur, Region Waloński

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 2013589 755 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20138,17 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201311 582 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (7)
Trzęsienie ziemiNiska wartość (2)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
12.09.200818:143,332,2 km5 000 mBelgiumusgs.gov
13.07.200818:333,277,1 km4 000 mBelgiumusgs.gov
13.07.200806:453,827,6 km4 000 mBelgiumusgs.gov
24.11.200719:103,771,2 km13 000 mBelgiumusgs.gov
31.08.200214:283,281,8 km10 000 mBelgiumusgs.gov
9.11.200116:433,277,2 km10 000 mBelgiumusgs.gov
7.07.200106:393,180,5 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200119:023,678,5 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200118:53479,9 km10 000 mBelgiumusgs.gov
22.06.200118:394,882,3 km10 000 mBelgiumusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Namur, Region Waloński

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Namur, Region Waloński

Namur (nid. Namen) – miasto w południowej Belgii, położone u ujścia rzeki Sambry do Mozy. Stolica regionu Walonia i prowincji Namur.  ︎  Strony w Wikipedii dla: Namur

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Namur
 Kod Pocztowy 5000: 45,5%
 Kod Pocztowy 5100: 22,3%
 Kod Pocztowy 5020: 10,5%
 Inny: 21,6%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.