Firmy w Belfast

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 20%
 Usługi profesjonalne: 13,5%
 Restauracje: 10,3%
 Żywność: 6,9%
 Przemysł: 5,9%
 Usługi dla domu: 5,8%
 Medyczne: 5,6%
 Inny: 32%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Naprawa samochodów36638,4 roku4.41,1
Fryzjerzy4084.61,2
Salony piękności49415,7 roku4.61,5
Administracja publiczna3244.21,0
Agencje Rządowe33921,3 roku4.51,0
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych2424.10,7
Towarzystwa pożyczkowe3744.11,1
Lokalne sklepy2354.10,7
Sklepy spożywcze i supermarkety42865,9 roku4.31,3
Sprzedawcy uliczni3064.10,9
Nieruchomości3553.81,1
Ogólni wykonawcy3734.21,1
Zakwaterowanie pozostałe2234.20,7
Inne organizacje członkowskie59519 lat4.41,8
Sprzedaż hurtowa maszyn27667,4 roku4.50,8
Cele charytatywne2114.50,6
Szpitale2093.90,6
Zdrowie i medycyna7764.12,3
Prawnicy prawnicze2824.30,8
Reklama i marketing2254.40,7
Specjalistyczne projektowanie2584.70,8
Techniczne usługi budowlane33262,1 roku4.41,0
Zarządzanie przedsiębiorstwem4334.31,3
Kościoły3494.31,0
Bary, puby i tawerny40920,8 roku4.31,2
Kawiarnie53115,7 roku4.31,6
Restauracje fast food2814.00,8
Apteki i drogerie2984.40,9
Salony meblowe2254.30,7
Sklepy odzieżowe4674.21,4
Sklepy z elektroniką49647,1 roku4.11,5
Sklepy ze sprzętem komputerowym30342,9 roku4.20,9
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego28052,9 roku4.30,8
Zakupy inne58947,5 roku4.21,8
Zaopatrzenie biura i sklepy papiernicze38566,7 roku4.31,2
Powierzchnia: Belfast, Irlandia Północna115 km²
Liczba mieszkańców333 454
Populacja mężczyzn160 087 (48%)
Populacja kobiet173 367 (52%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -12,3%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 +0,7%
Średnia wieku35,3
Średnia wieku mężczyzn33,9
Średnia wieku kobiet36,5
Numery Kierunkowe28
OkoliceCarryduff, Castlereagh, City Centre, Dundonald, Dunmurry, East Belfast, Queen Quarter, Queen's Quarter, The Cathedral Quarter
Czas miejscowyniedziela 18:21
Strefa czasowaczas uniwersalny
Pogoda8.9°C rozproszone chmury
Współrzędne54.59682° / -5.92541°
Kodów PocztowychBT1BT10BT11BT12BT13Więcej

Belfast, Irlandia Północna - Mapa

Populacja dla: Belfast, Irlandia Północna

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców380 105343 798331 090333 454
Gęstość zaludnienia3 305 / km²2 989 / km²2 879 / km²2 899 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Belfast między rokiem 2000 a 2015

Wzrost o 0,7% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Belfast, Irlandia Północna-12,3%-3%+0,7%
Belfast (administrative region)-12,3%-3%+0,7%
Wielka Brytania+15,2%+13,3%+9,9%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Belfast, Irlandia Północna

Mediana wieku: 35,3 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Belfast, Irlandia Północna35,3 roku36,5 roku33,9 roku
Belfast (administrative region)35,3 roku36,5 roku33,9 roku
Wielka Brytania39,6 roku40,6 roku38,5 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Belfast, Irlandia Północna

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat11 13210 58321 715
5-99 2058 74717 952
10-1410 1809 84420 024
15-1912 26112 26624 528
20-2414 43315 47329 906
25-2913 72114 07927 801
30-3411 72612 50724 233
35-3910 56010 79621 357
40-4410 60911 38021 989
45-4910 86411 94922 814
50-5410 07510 97121 047
55-598 4568 37716 833
60-647 2637 74115 004
65-696 2377 17613 413
70-744 9006 22811 129
75-793 8855 7399 625
80-842 6374 8177 454
85 Plus1 9444 6946 639
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Belfast, Irlandia Północna

Gęstość populacji: 2 899 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Belfast, Irlandia Północna333 454115 km²2 899 / km²
Belfast (administrative region)333 454137,6 km²2 422 / km²
Wielka Brytania64,5 milionów247 916,6 km²260,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Przewidywana populacja dla: Belfast, Irlandia Północna

Szacowana populacja w latach od 1975 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: Belfast
 City Centre: 15,2%
 Dunmurry: 9,8%
 Castlereagh: 7,7%
 Carryduff: 5,7%
 Inny: 61,7%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Belfast, Irlandia Północna

 Niedrogo: 40,3%
 Umiarkowane: 39,2%
 Drogo: 12,4%
 Bardzo drogo: 8,1%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Belfast, Irlandia Północna

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Belfast, Irlandia Północna3 341 548 t10 t29 058 t/km²
Belfast (administrative region)3 341 548 t10 t24 277 t/km²
Wielka Brytania735 672 543 t11,4 t2 967 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Belfast, Irlandia Północna

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20133 341 548 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 201310 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201329 058 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźŚredni/-a/-e (4)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Belfast, Irlandia Północna

Belfast (angielska wymowa: [bɛlˈfɑːst]; irl. Béal Feirste) – stolica, a zarazem największe miasto Irlandii Północnej. Greater Belfast jest podzielony pomiędzy dwa hrabstwa – Antrim i Down, lecz sam Belfast przynależy w całości do Antrim.  ︎  Strony w Wikipedii dla: Belfast

Kodów Pocztowych

Odsetek firm wg Kodów Pocztowych w: Belfast
 Kod Pocztowy BT1: 15%
 Kod Pocztowy BT9: 9,4%
 Kod Pocztowy BT12: 7,9%
 Kod Pocztowy BT7: 7,5%
 Kod Pocztowy BT5: 7,1%
 Kod Pocztowy BT4: 6,9%
 Kod Pocztowy BT15: 5,7%
 Kod Pocztowy BT6: 5,6%
 Kod Pocztowy BT3: 5,4%
 Inny: 29,4%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.