Firmy w Szczecin

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 20,2%
 Usługi profesjonalne: 15%
 Przemysł: 9,9%
 Medyczne: 8,1%
 Usługi dla domu: 7,2%
 Restauracje: 5,3%
 Edukacja: 5,1%
 Inny: 29,1%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe2764.30,8
Naprawa samochodów7394.22,1
Fryzjerzy2614.40,7
Salony piękności4174.41,2
Edukacja inne2644.10,7
Banki2423.30,7
Towarzystwa pożyczkowe7713.92,2
Sklepy spożywcze i supermarkety5674.01,6
Inne budowlane7094.32,0
Nieruchomości6684.01,9
Ogólni wykonawcy4534.11,3
Autobusy i pociągi4043.91,1
Podróżowanie i transport3533.61,0
Zakwaterowanie pozostałe2394.00,7
Budownictwo4334.41,2
Hurtownicy2984.30,8
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków4163.91,2
Sprzedaż hurtowa maszyn5834.21,6
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych4454.21,3
Dentyści4694.41,3
Zdrowie i medycyna1 7834.15,0
Architekci2684.60,8
Księgowi5304.21,5
Prawnicy prawnicze5494.51,5
Reklama i marketing2934.50,8
Techniczne usługi budowlane2803.90,8
Zarządzanie przedsiębiorstwem3304.40,9
Apteki i drogerie3494.21,0
Salony meblowe3204.00,9
Sklepy odzieżowe4814.31,4
Sklepy z elektroniką7214.12,0
Sklepy ze sprzętem komputerowym4644.11,3
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego5464.21,5
Zakupy inne2804.20,8
Powierzchnia: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie301 km²
Liczba mieszkańców355 931
Populacja mężczyzn174 698 (49,1%)
Populacja kobiet181 233 (50,9%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 +1,5%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 -5,5%
Średnia wieku36,7
Średnia wieku mężczyzn35,9
Średnia wieku kobiet37,5
OkoliceCentrum, Dzielnica Śródmieście, Dąbie, Gumieńce, Prawobrzeże
Czas miejscowypiątek 03:58
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski letni
Pogoda15.2°C bezchmurne niebo
Współrzędne53.42894° / 14.55302°
Kodów Pocztowych01-21870-00170-00270-00370-004Więcej

Szczecin, Województwo zachodniopomorskie - Mapa

Populacja dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców350 531382 349376 693355 931
Gęstość zaludnienia1 164 / km²1 270 / km²1 251 / km²1 182 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: Szczecin między rokiem 2000 a 2015

Spadek o 5,5% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie+1,5%-6,9%-5,5%
Województwo zachodniopomorskie+16,4%+2,5%+0,9%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Mediana wieku: 36,7 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie36,7 roku37,5 roku35,9 roku
Województwo zachodniopomorskie35,6 roku36,2 roku35 lat
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat9 8559 41419 270
5-98 2117 90016 111
10-148 2417 68215 923
15-1910 2649 72019 985
20-2413 63513 43627 071
25-2916 93917 13234 072
30-3417 31217 41034 723
35-3915 38515 61330 999
40-4411 85011 70923 560
45-4911 38611 59722 983
50-5414 86416 26931 133
55-5916 14618 51334 660
60-6413 68316 10829 792
65-696 9268 72915 655
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Gęstość populacji: 1 182 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie355 931301 km²1 182 / km²
Województwo zachodniopomorskie1,7 miliony22 897,6 km²75,0 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Historyczna populacja dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Szacowana populacja w latach od 1750 do 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Połączyć] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: Szczecin
 Prawobrzeże: 36,7%
 Gumieńce: 16,2%
 Dąbie: 13,7%
 Dzielnica Śródmieście: 9,5%
 Centrum: 5,7%
 Inny: 18,2%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: Szczecin
 Numer Kierunkowy 91: 57,7%
 Numer Kierunkowy 60: 11,2%
 Numer Kierunkowy 50: 11,1%
 Inny: 20,1%

Dystrybucja firm wg ceny dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

 Niedrogo: 53,3%
 Umiarkowane: 39%
 Drogo: 7,3%
 Bardzo drogo: 0,4%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Szczecin, Województwo zachodniopomorskie2 366 685 t6,65 t7 862 t/km²
Województwo zachodniopomorskie9 992 533 t5,82 t436,4 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20132 366 685 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20136,65 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 20137 862 t/km²

Szczecin, Województwo zachodniopomorskie

Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum) – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,5..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Szczecin

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.